RECENZE | Milosrdná vrána od Margaret Owen

Název: Milosrdná vrána
Autor: Margaret Owen
Žánr: fantasy
Počet stran: 408
Vydáno: Fragment (ČR), 2021

Milosrdná vrána sleduje mladou Fie. Patři do kasty Vran, nejnižší kasty bez jediného práva a postavení. Měl to být den jako každý jiný – spálit mrtvé a vybrat odměnu – viatikum. Jenže to nečekali, že se mrtvá těla prince a jeho ochránce začnou hýbat. Dají jim nabídku, kterou nemohou odmítnout. A pravé dobrodružství teprve začne.

Musím říct, že mě zaujala již obálkou. Nejen příběhem, ale i právě obálkou, mi připomíná sérii Smrtka od Neila Shustermana. Ta kápě, ten hábit? No tak. Neříkejte mi, že to není alespoň trochu podobné. A fakt, že oba v podstatě zabíjejí lidi? Už? No paráda!

Velmi zajímavý příběh, kdy ti nejníže postavení pomáhají těm nejvýše postaveným.. trochu paradox. Kniha má lehce pomalejší začátek, nebo tak mi to alespoň přišlo. Možná to zapříčinila menší čtecí krize, ale já se nemohla vůbec začíst! A když jsem se už trochu začetla, vůbec se mi do toho nechtělo.

Potom se příběh začal trochu hýbat kupředu a já se začínala začítat. Konečně! I tak mi ale přišlo, že jsem knížku četla extra dlouho.. Ležela na mém nočním stolku určitě takový měsíc.. No na knihomola je to věčnost. A tak jsem ji chtěla dočíst, protože děj byl zajímavý a zábavný, ale.. nechtělo se mi do čtení.

Jakmile se příběh ale překlenul do té druhé fáze, děj nabíral na obrátkách a i když to nebylo nic extra akčního a dramatického (zpočátku), chytil mě. Fie společně se svými kumpány se držela hesla: Ochraň svou rodinu. A rozuzlení a finále? O můj bože!

Naprosto jsem si zamilovala Fie, Jasimira i Tavina. Vývoj postav byl skvělý, i když Jasimirovi bych občas dala výchovnou facku! I když Fie velitelkou zas tak být nechce, myslím že za tu cestu se naučila tolik věcí. Ve výsledku to bude velká změna jak pro Vrány, tak pro její partu.

Skvělá fantasy a už se těším na další díl!

Hodnocení: 91 %

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s